Tradiční akce spojená s vyhlášením soutěže o nejúspěšnější třídu (hodnocení vědomostních, sportovních a uměleckých soutěží za celý školní rok), úspěšných reprezentantů školy, ale především s oslavou konce  školního roku, proběhla za účasti starosty pana Sívy, místostarosty  pana P. Chabinioka, vedení školy a dalších.

Dne 23. 6. 2023 proběhla fyzikální exkurze pro žáky 9. ročníku.

Ve středu 21. 6. proběhla po dlouhé době tradiční školní Akademie. Po covidových pauzách a loňském slavnostním "vyřazování" v KC Fénix konečně zase v sauně, pardon v KD Beseda.

22. června žáci celé školy zkoušeli své dovednosti a znalosti práce s penězi a dalšími finančními produkty.

Ve čtvrtek 8. června 2023 byl zakončen plavecký výcvik žáků tříd 4.A, 4.B, 5.A a 5.B, který probíhal od 20. října 2022 v rakouském Sole-Felsen-Bad Gmünd. Pronájem plaveckého bazénu včetně autobusové dopravy a pojištění žáků hradila základní škola.

Výcvik plavání vedli učitelé naší základní školy: Mgr. Karolína Lexová, Mgr. Radka Ševčíková, Mgr. Jana Zemánková, Ing. Oldřich Kučera a Mgr. Oldřich Stellner.

14. června se konalo tradiční utkání deváťáků proti výběru kantorů ve volejbale.

Školní výlet VII.A proběhl 6. června a směřoval do Prahy.

V pátek 2. 6. 2023 se na školním hřišti konal 36. ročník školní lehkoatletické olympiády. Žáci 2. stupně si za slunečného počasí přišli poměřit své síly v již tradičních disciplínách. Mladší žáci a žákyně (6., 7. ročník) závodili v běhu na 60 m, ve skoku vysokém, ve skoku dalekém, v hodu kriketovým míčkem, ve štafetě 4 x 60 m a ve smíšené štafetě 6 x 200 m. Starší žáci a žákyně plnili disciplíny stejné, jen hod míčkem je v dané věkové kategorii nahrazen vrhem koulí.

V pondělí 5.6.2023 se na školním hřišti ZŠ uskutečnila tradiční ŠLO 1. – 5. tříd. Žáci 1. stupně poměřili své síly ve čtyřech disciplínách: běh 50m, běh 200m, skok daleký a hod míčkem.