Na konci listopadu zavítali žáci prvních tříd do místní knihovny, kde je mile přivítala paní knihovnice Irena Hanková. Ta si pro prvňáky připravila program s názvem Podzim.

Po prohlídce knihovny se děti rozdělily do skupinek a začaly společně řešit úkoly. Zjišťování společných znaků obrázků, skládání slov z písmen, to zvládli všichni na výbornou. Poté se začalo diskutovat, co vše může znamenat slovo list. Pohádka o zajíčkovi příjemně dokreslila atmosféru podzimu. Posledním úkolem programu bylo vyrobit zvířátka ze suchého listí, která prvňáci viděli v pohádce. Každý vytvořil překrásné zvířátko, a to si mohl odnést domů. Dvě hodiny v knihovně utekly jako voda a bylo nutné vrátit se zpět do lavic. Velký dík patří paní knihovnici Ireně Hankové za skvěle připravený program a my se budeme těšit na příští návštěvu místní knihovny.

R. Ševčíková, V. Wipplingerová