ZŠ a MŠ České Velenice

Leden 2012
25. leden
Okresní kolo matematické olympiády kat. Z9

Ve středu 25. ledna se vydala trojice odvážných bojovníků do boje se 4 úlohami okresního kola matematické olympiády. Lítý boj se odehrával jako již tradičně v DDM J. Hradec. Během 4 hodin naši 3 stateční: Eliška Lintnerová, Martin Řepa a Marek Zimmel popasovali s obtížnými úlohami. Výsledky budou zpracovány pořadateli do cca 3 - 4 týdnů. Jmenovaným děkujeme za účast a přejeme jim úspěch a doufáme v případný postup do krajského kola.

P. Cehák

leden
SOUTĚŽ MLADÝ MÓDNÍ NÁVRHÁŘ 2012
více fotografií zde >>>

Soutěž byla vyhlášena SOŠ a SOU oděvní Třeboň, je určena pro žáky 5.-9. ročníků ZŠ a ZUŠ. Školní kolo proběhlo v průběhu ledna formou domácí práce žáků s možností konzultace s vyučujícím.
Podmínky soutěže:
Návrh modelu bude zpracován na kladívkovém papíru formátu A4. Výška zobrazené postavy bude nejméně 20 cm . Návrh bude zpracován barevně.

Kategorie soutěžících: Kategorie modelů:
I. mladší žáci ve věku 6. a 7. třída A. Šaty pro mou panenku
 B. Tam kde vládne Poseidon (inspirace mořským světem)
II. starší žáci ve věku 8. a 9. třídaA. Vůně čajových lístků (společenské šaty - inspirace Japonskem)
 B. V rytmu tamtamů (móda pro mladé inspirovaná Afrikou)

Soutěže se zúčastnilo celkem 15 žákyň od 4. do 9.třídy. Dívky vypracovaly celkem 42 návrhů.
Výsledky školního kola:
 Kategorie I.A  Kategorie I.B
1. místo: Tereza Gažíková VI.B1. místoDominika Šimečková VII.A
2. místo: Marta Filová VI.B2. místoKristýna Trieblová VI.A
3. místo: Šárka Slepičková V.A3. místoŠtěpánka Machová V.B

Kategorie II.A  Kategorie II.B
1. místo: Lydia Ceháková VIII.1. místoLydia Ceháková VIII.
2. místo: Jaroslava Kohoutková IX.2. místoNikola Filipová VIII.
3. místo: neuděleno3. místoJana Coufová VIII.

Další účastníci soutěže: Adéla Trieblová IV.B, Michaela Bendová V.A, Karolína Percivalová V.B, Jana Gujdová VI.A, Sabina Hauková VI.A .

pořadatel A. Trsková

leden 2012
Olympiáda v českém jazyce-školní kolo

V lednu proběhlo školní kolo olympiády v českém jazyce. Zúčastnilo se ho deset žáků z devátého ročníku a tři žákyně z osmého ročníku.
Tradičně měla olympiáda dvě části – gramatickou část a slohový úkol.
V gramatické části bylo možno získat maximálně 19 bodů.Tomuto výsledku se nejvíce přiblížila Lydia Ceháková ziskem 16 bodů. Následovali Marek Zimmel (13 bodů) a Eliška Lintnerová (12 bodů).
Slohová část měla téma Za dveřmi je……Nápady byly různé. Někdo za dveřmi objevil tajemství, jiný tajný pokoj nebo mrtvolu, co není mrtvolou, na někoho tam už čekalo jaro, jiného tam stále ještě strašila zima a nechyběl ani anděl.
Rovněž v této části byla nejlepší L.Ceháková. Za ní následovali Pavel Skřivan a David Tyemnyák.

Celkové pořadí:
1. Lydia Ceháková